تور دیدار از یوزپلنگ ایرانی

آمار بازدید
بازدید امروز : 10نفر
بازدید دیروز : 67 نفر
بازدید کلی : 137097 نفر
افراد آنلاین : 1 نفر
IP شما :3.214.184.250

از دلبر تا کوشکی

دیدار از دو یوزپلنگ ایرانی  در  پارک ملی توران و منطقه حفاظت شده میاندشت

کوشکی کیست ؟

کوشکی یوزپلنگ نری است متولد سال 1385 یا 1386. این حیوان وقتی توله‌ای بیش نبود توسط یک شکارچی به نام کوشکی از چند چوپان که آن را در دام انداخته بودند خریداری و به سازمان محیط زیست تحویل داده شد و به همین دلیل نام آن را کوشکی گذاشتند.

کوشکی از توله‌گی در پارک پردیسان و بعد در منطقه حفاظت شده میاندشت نگهداری شده است بنابراین امکان ادامه حیات آزاد در طبیعت را ندارد و در صورت آزاد شدن نمی‌تواند با چالش‌هایی چون پیدا کردن آب، غذا و جان‌پناه روبه‌رو شود.

دلبر کیست ؟

دلبر نام یک توله یوز ماده می باشد که توسط سگهای گله یک چوپان افغانی در بهار سال ۱۳۹۰ در منطقه توران به دام افتاد.

پس از به دام افتادن توله یوز چوپان افغانی تصمیم به نگهداری از آن می گیرد. پس از مدتی چوپان دیگری به نام علی، زمانی که مشغول چرای گله خود بوده متوجه حیوان عجیبی در بین گله چوپان افغانی می شود. علی پس از مشاهده دقیقتر متوجه می شود که حیوان عجیب یک یوزپلنگ است.

علی پس از متقاعد نمودن چوپان افغانی توله یوز را گرفته و به منزل خود می آورد. خوشبختانه منزل علی در نزدیکی پاسگاه محیط بانی تجور بوده و بلافاصله محیط بانان را از این موضوع مطلع نموده و توله یوز را به محیط بانان تحویل می دهد. در حال حاضر دلبر درپارک ملی توران در محیط فنس کشی شده که تردد و بازدید کننده در آن کم است، نگهداری می شود.

 زمان: چهارشنبه 23 مهرماه تا جمعه 25 مهرماهخدمات: بیمه کامل، راهنمای تخصصی حیات وحش، راهنمای طبیعت گردی، وسیله نقلیه، صبحانه
، میان وعده ، اقامت در پاسگاه محیطبانی منطقه توران و میاندشت

 

 تماشای صحنه شکار یوزپلنگ از نزدیک،  بررسی آثار و نمایه های یوزپلنگ آسیایی در یکی از مهمترین زیستگاه های آن توسط راهنمای حیات وحش ، گشت شبانه در منطقه (در صورت مساعد بودن شرایط)، بازدید زیستگاه آهوی ایرانی در دشت های میاندشت، بازدید از سایت پرورش گور ایرانی، مشاهده حیات وحش پارک ملی توران

 

هزینه تور:160000 تومان

 

آخرین مهلت ثبت نام : 20 مهرماه

 

تعداد نفرات جهت تور : 15 نفر